Online: 3|   Celkom: 839669| Júl: 8532| Dnes: 234    Aktualizácia:  22.05.2013
 
Ak chces dostavať aktuálne info. e-mailom, pošli tvoju adresu.
Dnes je 25.07.2017 meniny má Jakub zajtra Anna    
Modlitebná nástenka
Svedectvá a príbehy
Vaše inzeráty
Vaše oznamy
Zoznamka
Svedectvo
Kulturistika
Archív myšlienok
Linky
Download baner
Richard Čanaky
Kapela FBI
Manager

Archív myšlienok.
Pošli priateľovi[ 16.04.2007 ]
Život je niekedy ako plavba na veľkej lodi. Tvorca Titanicu bol presvedčený o tom, že sa nemôže potopiť. Nemal ani dostatok záchranných člnov. Pre niekoho je záchranným člnom včase krízy drogy, sex, alkohol...Ako je vybavená tvoja loď?
Pošli priateľovi[ 11.04.2007 ]
Ak si postavíš dom, hneď v ňom bývať nemôžeš. Čaká ťa zariaďovanie interiéru. Nezabudni, že si chrámom Ducha Svätého. Je na tebe, aby sa ON neocitol medzi holými stenami. Dávaj pozor čím zariaďuješ, nech sa môže cítitť ako doma :)
Pošli priateľovi[ 11.04.2007 ]
Ak si postavíš dom, hneď v ňom bývať nemôžeš. Čaká ťa zariaďovanie interiéru. Nezabudni, že si chrámom Ducha Svätého. Je na tebe, aby sa ON neocitol medzi holými stenami. Dávaj pozor čím zariaďuješ, nech sa môže cítiť ako doma :)
Pošli priateľovi[ 03.04.2007 ]
Povedz mi to a ja na to zabudnem. Ukáž mi to a ja si na to spomeniem. Daj mi to prežiť a budem si to pamätať navždy. Božia láska je skúsenosť, ktorá zostáva navždy prítomná a navždy na dosah. Už to chce len tvoj súhlas...
Pošli priateľovi[ 26.03.2007 ]
Nie je problém, ak starší človek zabudne kde si odložil okuliare. Problém je, ak mu pýcha bráni, aby sa na ne spýtal. Rovnako nie je problém ak zablúdiš, problém bude ak ti ješitnosť nedovolí spýtať sa na cestu. Spása je zadarmo, ale chce to náš záujem.
Pošli priateľovi[ 19.03.2007 ]
V živote prídu chvíle,ktoré vyvolajú mnoho otáznikov a ty nenájdeš na ne odpoveď. Budeš volať k Bohu ale on akoby sa stal nemým. Budeš hladať priateľov, ale akoby sa všetci stratili. Budeš cítiť samotu,ale nebude kto by ťa objal...budeš zrazu ako Ježiš...
Pošli priateľovi[ 12.03.2007 ]
Pokiaľ ti zostáva hoc i len jediné percento nádeje, nehovor o prehre. Nevzdávaj žiaden zápas, žiadnu situáciu skôr ako je jasný výsledok. Dovtedy je víťazstvo tvoje. Večný život máš vďaka víťazstvu Ježiša. Vojna je vyhratá, ale teba čakajú ešte zápasy.
Pošli priateľovi[ 05.03.2007 ]
Keď sa Ježiš modlil v Getsemanskej záhrade,nechcel od učeníkov veľa.Len aby boli blízko a bdeli.Ani od teba nechce Boh veľa."Bdejte a modlite sa, aby ste neprišli do pokušenia"Mt7,41.Nemáme bdieť kvoli nemu, ale kvôli sebe.Duch je ochotný, ale telo slabé.
Pošli priateľovi[ 26.02.2007 ]
Mnohí sme postavili základ svojho života na skale. Dôležité však je, z čoho teraz staviame. Aký materiál používame? Slamu, či kameň? Nadšenie dlho nevydrží, ak nezačneme prijímať pokrm pravdy z Božieho slova. Neskúmaj len základ, skontroluj aj materiál...
Pošli priateľovi[ 19.02.2007 ]
Nedovolíme si neskontrolovať svoj mobilný telefón, či je nabitá baterka. Nedovoľme si ani deň bez modlitby. Bez baterky je mobil k ničomu. Bez modlitby a kontaktu s Bohom je celý život veľký risk...Pôstne obdobie môže byť príjemným "dobitím"...
Pošli priateľovi[ 12.02.2007 ]
Hovorí sa, že starý si toľko, na koľko sa cítiš. Od detstva v sebe nosíme túžby stať sa niekým. Vek však neprináša výsledky. Prináša len príležitosti. Ak nie si tým, čím chceš byť, neobviňuj zato ani Boha, ani ľudí...
Pošli priateľovi[ 05.02.2007 ]
Čím menej budeš s Bohom, tým menej ho budeš potrebovať. Čím menej budeš v jeho blízkosti, tým menej budeš po ňom túžiť. Dôvod je jednoduchý. Je to živý Boh. Ide o živý vzťah. V srdci prebývajú len živé veci. Ak tam nebude Boh, príde čosi iné...
Pošli priateľovi[ 30.01.2007 ]
Dokážeš o sebe povedať, že hľadáš pravdu? Si ochotný ju obhajovať a nemlčať pred klamstvom? Pravda je ako oheň. Hreje, kým horí. Živ pravdu, ktorej veríš. Inak zhasne v tme plnej lží a zbabelosti...
Pošli priateľovi[ 22.01.2007 ]
To, že som kresťan, prináša zodpovednosť.Už nestačí ako žijem sám pre seba, ale je dôležité, ako žijem pre druhých. Bez našej lásky k svetu, svet neuverí v Krista. Ak sa nenaučíme odpúšťať ako prví, svet nespozná Božie milosrdenstvo.Je to na tebe, na mne.
Pošli priateľovi[ 15.01.2007 ]
Svadba v Káne Galilejskej...došlo aj tebe už víno? Už nemáš čo dať svojim hosťom? Tvoje zásoby sa minuli? Stratil sa optimizmus? Nemáš povzbudenie pre iných ani pre seba? Strácaš smer? Je čas počúvať. Spomeň si na slová Márie " Urobte všetko čo vám povie"
Pošli priateľovi[ 09.01.2007 ]
Dôkaz, že si dieťaťom svojich rodičov, nosíš v sebe. Nemusíš to nikomu dokazovať, a nikto ti to nemôže vziať. Dôkaz je v tebe. V tvojej krvi. Rodičov môžeš odmietnúť, ale v krvi zostanú navždy. Si Božím dieťaťom. Môžeš to odmietať, ale si ním na veky.
Pošli priateľovi[ 25.12.2006 ]
Z jablone prirodzene očakávame jablká. Teda to, čo sme zasadili.Aj Boh očakáva ovocie len z tých darov, ktorými ťa obdaril. Netráp sa, že neslúžiš starým ľuďom, keď ťa Boh povolal na prácu s mládežou. Neskúmaj dary iných.Božie dary prinášajú pokoj a osoh.
Pošli priateľovi[ 18.12.2006 ]
Vianoce...potrebujeme mnoho síl, aby sme sa necítili sami, ale stačí tak málo, aby sa stratila osamelosť druhých...Boh by rečami svet nezachránil. Nepočúval ani jeho prorokov. Preto prišiel jeho syn, aby sa zachráníli mnohí. A mnohí aj uverili...
Pošli priateľovi[ 12.12.2006 ]
Všetko čo robíš musíš robiť srdcom. Vložiť do toho seba. Svoje maximum. Svoje túžby aj emócie. Vtedy každý uverí tomu čo robíš. Uverí pravde, ktorú ponúkaš, ktorej veríš aj ty sám....vtedy môžeš zvestovať Krista.
Pošli priateľovi[ 04.12.2006 ]
Hoci len jediný deň by si dokázal žiť bez hriechu, je to dôkaz, že zvládneš aj celý život. Najskôr však zmeň postoj v mysli - že sa to dá, potom v srdci - že to chceš a nakoniec sa rozhodni pre život bez hriechu. Boh by to od nás nežiadal, ak by to nešlo.

Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalej Zobrazených 101-120 z [ 243 ] .

 

 

 

 

 

 

 

 NAŠI PARTNERI


 Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Varadero