Online: 3|   Celkom: 839669| Júl: 8532| Dnes: 234    Aktualizácia:  22.05.2013
 
Ak chces dostavať aktuálne info. e-mailom, pošli tvoju adresu.
Dnes je 25.07.2017 meniny má Jakub zajtra Anna    
Modlitebná nástenka
Svedectvá a príbehy
Vaše inzeráty
Vaše oznamy
Zoznamka
Svedectvo
Kulturistika
Archív myšlienok
Linky
Download baner
Richard Čanaky
Kapela FBI
Manager

Archív myšlienok.
Pošli priateľovi[ 10.07.2006 ]
Dnes začni kráčať proti prúdu. Zmena nepríde sama. Máš pocit, že tvoj život ide dolu vodou? Jednoducho to zastav. Choď proti prúdu.Choď proti posudzovaniu, strachu, ohováraniu, lenivosti, ješitnosti.. Nevzdávaj to tak lacno. Si nato príliš vzácna bytosť.
Pošli priateľovi[ 03.07.2006 ]
Dieťa používa pomocné kolieska, keď sa učí bicyklovať. Jedného dňa však musia ísť dole.Bolo by smiešne, aby ich tam malo "pre istotu". Začali by už prekážať. Aj v duchovnom živote Boh očakáva od nás určitú samostatnosť.Premýšľaj, či to nie je tvoj prípad.
Pošli priateľovi[ 26.06.2006 ]
Biblia hovorí, že múdrosť nás požehná a privedie k bohatstvu, no v zápätí nás bohatstvo vrhá do väzenia pýchy a smrti. Je preto bohatstvo pasca, či hriech? Nie! Naše srdce je správcom všetkého čo máme. Naše srdce však musí patriť Bohu, inak nás zahubí.
Pošli priateľovi[ 19.06.2006 ]
Manželom: Spomeň si na svojho partnera, keď ste ešte neboli svoji. Mal-a si ho v úcte a zápasil si o jeho priazeň a každý okamih byť s ním. Ako to vyzerá dnes...? Všetko sa dá napraviť. Láska je mocná zbraň. Vráť sa späť a bojuj. Boh je na vašej strane!
Pošli priateľovi[ 12.06.2006 ]
Kráľ Šalamún vyriešil spor dvoch žien o materstvo tým, že dal príkaz dieťa zabiť. Nato sa pravá matka zriekla vlastného dieťaťa, aby mu zachránila život. Podobné je to aj s "pravdou". Pravda má oslobodzovať, nie zabíjať. Premýšľaj o tom...
Pošli priateľovi[ 05.06.2006 ]
Ježiš nám neponúka vzťah preto, aby sme sa zaobišli bez druhých, ale aby sme prežili, aké vzácne je mať spoločenstvo a priateľov. Boh je veľmi spoločenská bytosť a preto rátaj s tým, že ho zaujímajú aj tvoji známi :))
Pošli priateľovi[ 29.05.2006 ]
1JN 2,25 A prisľúbenie, ktoré nám dal On,je večný život!Je až tragické, že dnes pre mnohých kresťanov táto veta nič neznamená. Voľný lístok na MS vo futbale, či hokeji spôsobí častokrát väčšiu radosť ako to, že skrze Ježiša máme voľný prístup do večnosti.
Pošli priateľovi[ 22.05.2006 ]
Myslíš si, že všetko dopadne tak ako má? Karty sú rozdané a Boh už všetko naplánoval? Omyl !Ziť v tejto predstave je hrozná lotéria a každý tvoj deň je ako športka. Boží plán je o tebe a pre teba. V Božom pláne môžeš urobiť chybu a vždy sa dá vrátiť späť.
Pošli priateľovi[ 15.05.2006 ]
Leto a slnko niekedy prinášajú útlm. Aj duchovný. Na dovolenky sme zvyknutí sa poistiť. Pre istotu. Skús sa poistiť aj duchovne. Modli sa za leto. Za seba, za čas kríz, útlmu. Nepusti Boha "k vode". Choď k vode ty aj s Ježišom. Boh má rád leto :))
Pošli priateľovi[ 10.05.2006 ]
Poznať cieľ je jedna vec, poznať cestu k cieľu vec druhá. Darmo budeš vedieť, že v nebi je "dobre" ak nevieš ako sa tam dostať. Svoj život potrebuješ naplniť Božou pravdou, ktorá ti zjaví cestu v Ježisovi. Si pripravený? Vyraz už dnes !!!
Pošli priateľovi[ 01.05.2006 ]
Neočakávaj zajtrajšok. Ak príde, buď zaň vďačný, ale neorientuj sa naň. Až vtedy dokážeme prežívať prítomnosť, ak neočakávame budúcnosť. Boh je síce večný, ale len v prítomnosti. Učme sa žiť, pre večnú prítomnosť. Premýšľaj o tom...
Pošli priateľovi[ 24.04.2006 ]
Ako je vzdialený východ od západu! Tak vzďaľuje Boh od nás našu neprávosť./Ž103/ Veríme, že Boh je milosrdný? To je dobre. On je však milosrdný aj k tým, čo sú nám nesympatickí, alebo nám ublížili. Pozri sa dnes na ľudí Božím pohľadom a odpúšťaj...
Pošli priateľovi[ 16.04.2006 ]
A je to tu! Vzkriesenie !!! Ježiš vstal z mŕtvych. Aleluja !!! Ponuka pre každého a zadarmo. Aká je tvoja odpoveď?
Pošli priateľovi[ 10.04.2006 ]
Začína fínale! Možno si si vravel, či to malo výnam. Či si za tých 40 dní niečo urobil, či to stačilo. Si pred veľkým rozhodnutím. Nemôžeme slúžiť dvom pánom. Je čas urobiť Ježiša vo svojom živote jediným Pánom a Spasiteľom. Je čas postaviť lampu na stôl.
Pošli priateľovi[ 03.04.2006 ]
Jarná únava môže priniesť depresívne stavy, ale z tých sa čoskoro dostaneš. Hriech nepozná ročné obdobia a prináša smrť. Z tej sa dostaneš už horšie. Najlepšie bude, ak výjdeš do prírody na slniečko a budeš chváliť Boha, že ťa zachránil od večnej smrti.
Pošli priateľovi[ 27.03.2006 ]
Ak chceš byť dobrým človekom, nestačí, aby si nerobil zlé veci.../Nicolas Winton/
Pošli priateľovi[ 20.03.2006 ]
Dnes vyšlo slniečko.Kde bolo dovtedy? Veľmi ďaleko?Nie. Pokým je hoci aj šero a vidíš odraz hviezd, vedz, že slnko svieti. Boh je blízko teba aj keď ti je ťažko a ideš tmavou dolinou.Tvoja chvála rozptýli mraky beznádaje a prádznoty.Skús,aký dobrý je Pán.
Pošli priateľovi[ 13.03.2006 ]
Mt 6,17 "Keď sa ty postíš, pomaž si hlavu a umy si tvár...tvoj Otec ťa odmení, lebo on vidí aj v skrytosti". Úsmev, radosť versus pôst? Áno. Pôstom hľadáš Boha, nie fanúšikov. V pôste sa učíš odmietať ponuky zlého a hľadáš Božiu vôľu.Maj oči otvorené!
Pošli priateľovi[ 06.03.2006 ]
Vieš prečo sa niektorí tvoji známi a príbuzní dostali k drogám či do siekt? Pretože v čase ich krízy nebol na blízku nikto, kto by im pomohol. "Lev hľadá koho by zožral" /1Pt 5,6/ Boh predsa všetko vidí?. Často ale práve cez tvoje oči... čo s tým urobíš?
Pošli priateľovi[ 01.03.2006 ]
Možno sa dnes rozhoduješ aký pôst si zvolíš. Rozhodni sa najskôr, ČO ním chceš zmeniť. Ukáž Bohu cieľ a on ti pomôže ako ho dosiahneš. A nezabudni, že diéta pomôže tebe, ale pôstom môžeš zmeniť dejiny iných. Radšej veľké brucho, ako chudý duch...:)))

Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalej Zobrazených 141-160 z [ 243 ] .

 

 

 

 

 

 

 

 NAŠI PARTNERI


 Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Varadero