Online: 2|   Celkom: 839669| Júl: 8532| Dnes: 234    Aktualizácia:  22.05.2013
 
Ak chces dostavať aktuálne info. e-mailom, pošli tvoju adresu.
Dnes je 25.07.2017 meniny má Jakub zajtra Anna    
Modlitebná nástenka
Svedectvá a príbehy
Vaše inzeráty
Vaše oznamy
Zoznamka
Svedectvo
Kulturistika
Archív myšlienok
Linky
Download baner
Richard Čanaky
Kapela FBI
Manager

Archív myšlienok.
Pošli priateľovi[ 16.05.2005 ]
Jonáš strávil tri dni vo veľrybe. Utekal pred Božím plánom. Je čas opustiť útroby svojvôľe a vzbury. Po pokání veľryba vyvrhla Jonáša na breh. Rovno do cieľa. Aj tvoje pokánie môže zmeniť tvoj život. Rozhodnutie je na tebe.
Pošli priateľovi[ 09.05.2005 ]
Rozhodni sa, že tento týždeň tvojím jediným nepriateľom bude hnev. Nedovol mu vstúpiť do srdca a ovplyvniť tvoje správanie. Hnev plodí nenávist a neodpustenie. Tvojim nepriateľom nie je človek, ale hriech. Mysli na to skôr, ako niekomu ublížiš...
Pošli priateľovi[ 02.05.2005 ]
Pýcha sa neprejaví keď ťa chvália, ale keď ťa kritizujú. Čím skôr sa naučíš prijímať nepríjemné názory druhých, tým skôr sa stanú tvoj život a a služba efektivnejšími. Modli sa, aby si si to včas uvedomil.
Pošli priateľovi[ 25.04.2005 ]
Chceš byť dnes Bohom požehnaný? Začni. Koľko požehnáš, toľko sám príjmeš požehnania. Žehnaj v srdci a zo srdca. Ľudia, ktorých dnes stretneš, neprichádzajú náhodou. Boh chce, aby si im žehnal. Buď vnímavý a dobre počúvaj čo hovoria. Buď im svetlom...
Pošli priateľovi[ 19.04.2005 ]
Nečakaj a nesnaž sa byť dokonalým, aby si mohol byť užitočným. Slúžiť Bohu a ľuďom môžeš aj bez vlastnej dokonalosti. Práve vtedy sa tvoja služba stane dokonalou...
Pošli priateľovi[ 11.04.2005 ]
Nezabudni, že tvoj duchovný rast nie je závislý od počtu prečítaných kníh, ani od návštev duchovných seminárov, ale od počtu odmietnutí hriechu. Keď si sám a prichádza pokušenie. Kto je víťaz? Svet, alebo Boh? Ty rozhoduješ...Premýšľaj o tom.
Pošli priateľovi[ 04.04.2005 ]
Odišiel pastier a my sme nezostali sami. Odišiel priateľ a my nie sme opustení. Odišiel človek...s úctou...láskou...odprevadený cirkvou až po nebeskú branú...aby sa jedného dňa s nami znovu stretol...
Pošli priateľovi[ 29.03.2005 ]
Nádej a nový začiatok. Začínaš od nuly, ale si na strane neba a to je dobrá správa. Boh je na tvojej strane a očakáva, že po púšti budete naďalej kráčať spolu. Cítiš sa posilnený, ale neurob hlúposť. Začni pomaly a pýtaj sa na novú cestu...víziu...cieľ...
Pošli priateľovi[ 21.03.2005 ]
Veľký týždeň. Dni ako každé iné. Ak naše srdce nebude ochotné sa otvoriť, z Veľkej noci, budeme mať len plné bruchá. Využi týchto pár dní a rozhoď "siete" svojich túžob a zranení pred Pána. Ver, že ty si stál za ten kríž...a Ježiš by to urobil znovu...
Pošli priateľovi[ 15.03.2005 ]
To, čo platilo včera, už dnes neplatí. Boh nie je stojaci rybník, ale tečúca rieka. Nehľadaj ho na základe skúseností, ale s túžbou a odhodlaním byť s ním. Si rozhodnutý bežať až do vyčerpania, ako laň, ktorá dychtí po vode? Boh nie je obrázok na stene...
Pošli priateľovi[ 08.03.2005 ]
Ježiš bol na púšti pokúšaný. Toto pokušenie je veľmi blízko. Neobišlo Ježiša, a neobíde ani teba. Tvoja sila odolať nespočíva v tvojich skúsenostiach, ale z prítomnosti živého Boha - Sv.Ducha. Nešpekuluj! Meč Slova je pripravený. Spoľahni sa a dôveruj MU.
Pošli priateľovi[ 03.03.2005 ]
Každé ovocie má svoj dobrý strom. Každý strom bol z dobrého semienka, ale každé semienko muselo odumrieť v tme. To znamená, že nie každá tma je symbol krízy, či smrti. Možno máš pocit blúdenia a tmy, ale tvoja dôvera v Boha isto prinesie dobré ovocie.
Pošli priateľovi[ 21.02.2005 ]
Brat, sestra, nezabudni, že Boh nepotrebuje naše pôstne "diéty". Potrebuje srdcia,ktoré sú citlivé na potreby iných.Ak na konci pôstu naše srdce nebude viac otvorené pre lásku, stratili sme štyridsať dní. Možno schudneme v páse, ale srdce obrastie tukom.
Pošli priateľovi[ 14.02.2005 ]
Je tu nový pôstny týždeň. Možno sa cítiš hluchým, ale Boh vníma každý tvoj tlkot srdca. Prichádza milosť byť bližšie k Jeho srdcu. Celá cirkev sa zjednocuje a chce byť bližšie k Bohu a k plnšiemu chápaniu Veľkonočného víťazstva! Je to aj tvoj cieľ?
Pošli priateľovi[ 10.02.2005 ]
Začalo pôstne obdobie. Čas, ktorý prináša nádej. Nádej, ktorá prináša zmenu. Zmena, ktorá môže byť trvalá, ak sa necháme viesť Duchom, ktorý sprevádzal na púšti aj Ježiša. Tvojim cieľom je Ježiš. Nie púšť. Očakávaj Ducha Božieho, nie problémy.
Pošli priateľovi[ 07.02.2005 ]
Blíži sa pôstne obdobie a Boh ťa chce ním sprevádzať. Týchto 40 dní, môže zmeniť tvoj život. Auto potrebuje servis, dom novú strechu a ty skúsenosť, že modlitba a pôst prinášajú skutočné zázraky. Priprav sa! Púť sa začína...
Pošli priateľovi[ 01.02.2005 ]
Nesnaž sa pochopiť každé ťažké obdobie, ktorým prechádzaš. Snaž sa uveriť slovu, že "Tým, ktorí ho milujú, všetko slúži na dobré" /Rim8,28/ Buď trpezlivý a ovocie príde v pravý čas. Čo máš pochopiť - pochopíš v krátkej dobe. Nestrácaj zbytočne čas.
Pošli priateľovi[ 26.01.2005 ]
Videl si už niekoho písať báseň s vypísaným perom? Asi by jeho text nestál zaveľa. Tváril by sa múdro, ale ovocie-žiadne. Je tvoj dnešný deň kamufláž? Radšej napíš dve vety, ktoré sa dajú čítať, ako celý zošit, ktorý je len stratou času.
Pošli priateľovi[ 18.01.2005 ]
Ježiš vyzval Petra, aby kráčal po mori. Zázrak nebol atrakciou a predvádzaním sa. Peter bol vyzvaný na cestu k Bohu. Cesta životom je ako hladina mora, ale ty musíš hľadieť na Ježiša, inak sa utopíš. Zázrak nie je cieľ. Cieľom je Ježiš. Vykroč už dnes!
Pošli priateľovi[ 03.01.2005 ]
Špirála času je znovu na začiatku. Sme opäť starší, skúsenejší, múdrejší? Rok sa rozbieha a je čas ísť na kolená. Boh nám dáva znovu šancu začať. Nepremeškajme to.

Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalej Zobrazených 201-220 z [ 243 ] .

 

 

 

 

 

 

 

 NAŠI PARTNERI


 Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Varadero