Online: 2|   Celkom: 837961| Júl: 6824| Dnes: 220    Aktualizácia:  22.05.2013
 
Ak chces dostavať aktuálne info. e-mailom, pošli tvoju adresu.
Dnes je 20.07.2017 meniny má Iľja zajtra Daniel    
Modlitebná nástenka
Svedectvá a príbehy
Vaše inzeráty
Vaše oznamy
Zoznamka
Svedectvo
Kulturistika
Archív myšlienok
Linky
Download baner
Richard Čanaky
Kapela FBI
Manager

Archív myšlienok.
Pošli priateľovi[ 27.11.2006 ]
Tit1,16:Vyznávajú, že poznajú Boha, ale skutkami ho popierajú..Nepríjemné však? Slovo bez skutku je ako zdevalovaná koruna-bez hodnoty. Jedna pravdivá veta je viac, ako dlhé a prázdne rečnenie. Medzinárodný deň pravdy neexistuje, ale ty ho dnes môžeš mať.
Pošli priateľovi[ 20.11.2006 ]
Boh ťa neposudzuje podľa toho aké máš dary, ale aký máš charakter. S traktorom sa orie lepšie ako s rýľom, ale v Božích očiach nezáleží "koľko" poorieš, ale "ako" orieš. Neporovnávaj sa teda s inými. Každý má svoj dar a svoje rozhodnutie, čo s ním urobí.
Pošli priateľovi[ 13.11.2006 ]
Deti sa boja tmy.Majú pocit, že sa v nej niekto skrýva.Stačí však rozsvietiť a strach pominie.Aké jednoduché, však? Kristus priniesol svetu svetlo. Svetlo života, aby nezahynul nikto v strachu a v tme.A jeho svetlo, žiadna tma nepohltí.Ani tvoje problémy.
Pošli priateľovi[ 06.11.2006 ]
1Tim 1,19: " a dobré svedomie, ktoré niektorí odvrhli a stroskotali vo viere." Videl si už kryštáliky snehovej vločky? Dotýkal si sa ich? Pri prvom dotyku by sa roztopili.Tak jemné je naše svedomie. Tak jednoduché je ho umlčať, odvrhnúť a stroskotať...
Pošli priateľovi[ 30.10.2006 ]
Pravda a lož. Dve cesty. Dva spôsoby života. Rôzne výsledky. Pomenovať pravdu je ťažké. Skús dnes teda odmietnúť lož. Začni tým, že nedáš priestor lži, ani jej nebudeš mlčaním pritakávať. Možno tým niečo, alebo niekoho stratíš, ale získaš seba...
Pošli priateľovi[ 23.10.2006 ]
Boh vedel,že budem slabý. Vedel, že budem robiť chyby. Vedel, že ho niekedy zapriem. Ale tiež vedel,že mi to všetko bude veľmi ľúto. Vedel, že hoci v strachu a zúfalstve, no budem k nemu kričať a volať, kým budem vládať. Nedokáže sa ma zrieknúť.Ani teba.
Pošli priateľovi[ 16.10.2006 ]
Mladík, ktorý od mladosti dodržiaval zákon a prikázania, mal napriek tomu potrebu spýtať sa Ježiša ako dosiahne večný život. Prečo? Neprežíval pokoj? Asi nie. Jeho srdcu vládol majetok. Kto, alebo čo vládne tvojmu srdcu? Chráň svoj vzťah s Ježišom.
Pošli priateľovi[ 09.10.2006 ]
Prítomnosť sa stáva krásnou niekedy až z pohľadu minulosti. V danej chvíli je nám ťažko, ale Boh dokáže dať význam aj ťažkým okamihom života. Možno prechádzaš ťažkým obdobím. Urob všetko preto, aby ti prinieslo rast. Hriech je blízko, ale aj Pánova ruka.
Pošli priateľovi[ 02.10.2006 ]
Nezabudni, že Biblia nie je tvoj horoskop. Boh má pre tvoj život skutočný plán. Biblia ti ukazuje princípy života. Učí ťa spoznávať Boha. Dozvieš sa kým si v Božích očiach, ale bez Boha samotného ide len o zdrap papiera...
Pošli priateľovi[ 25.09.2006 ]
Bolesť dokážeme prežiť aj sami, utrpenie len s niekým. Utrpenie je vlastne metastáza bolesti,ktorá napadla širšie okolnosti nášho života a vtedy potrebujeme priateľov a pomoc z "vonku".Boh s tým rátal napriek tomu,že to vlastné utrpenie, musel prežiť sám.
Pošli priateľovi[ 18.09.2006 ]
Keď auto dostane defekt, je nutné ihneď zastaviť a opraviť to. Následky a škody v prípade pokračovania jazdy môžu byť oveľa väčšie. Ak toto vieme, prečo potom jazdíme s defektom na duši..? Hriech je riadny klinec a vie narobiť mnoho zla..Servis je Open :)
Pošli priateľovi[ 11.09.2006 ]
Nemôžeš slúžiť dvom pánom...jedného z nich budeš klamať a zanedbávať...Ber to ako fakt. Je to realita. Je dobré si to uvedomiť a nepredlžovať toto klamstvo pred samým sebou. Boh ho vidí, ale ubližuješ najmä sebe. Nie si šťastný, lebo svoj život len hráš..
Pošli priateľovi[ 04.09.2006 ]
..lebo múdrosť je pohyblivejšia než hocijaký pohyb.Pre svoju čírosť prechádza a preniká všetko /Múdr 7,24/ Začína školský rok. Múdrosť je na dosah. V škole sú informácie. Sú len semienkom múdrosti. Ak budú zavlažené pokorou, vyrastú v múdrosť Šalamúna...
Pošli priateľovi[ 28.08.2006 ]
Niekedy veci nevyjdú tak akoby sme chceli. Prvý moment je bolestivý a v nás je mnoho otázok. Hľadáme chyby. Na sebe aj okolí. Riešením je Láska, ktorá môže zmeniť dejiny. Aj tvoje. Pretože ... vieme, že tým, čo milujú Boha, všetko slúži na dobré./Rim 8,2/
Pošli priateľovi[ 21.08.2006 ]
Veľká sekera má dve časti. Aby sa len tak neoddelili, drží ich malý klin čo rozťahuje porisko. Malý zdanlivo bezvýznamný klin. No len vďaka nemu sekera môže rúbať drevo. Tiež sa cítiš niekedy bezvýznamne? Boh si môže použiť každého. Nechaj to na neho...
Pošli priateľovi[ 14.08.2006 ]
Naše chyby nás od Boha neoddeľujú, ale vedomé zotrvávanie v nich sa mení na hriech. Chyby prinášajú ponaučenie, kdežto hriech len pocit viny a zlyhania. Využi vznešenú láskavosť nášho milosrdného Boha a zver mu svoje chyby.Ušetriš si mnoho času a bolesti.
Pošli priateľovi[ 07.08.2006 ]
...Tu ho diabol opustil a prišli anjeli a posluhovali mu. Mt 4,11 Nie je to úžasné? Boh nás nenecháva samých ani po ťažkých pokušeniach a skúškach. Posiela anjelov, aby nám slúžili. Možno tiež zápasíš a si už vyčerpaný. Vydrž. Pomoc je na ceste.
Pošli priateľovi[ 31.07.2006 ]
Vieš ako rozpoznáš leva zo Zoo a prírody?Podľa ich očí.Lev zo Zoo ma zlomený pohľad.Nie je to pohľad kráľa a víťaza.Naopak.Lev z prírody to zažil.Zápasy, víťazstvá aj prehry.V jeho pohľade nájdeš istotu aj odvahu.Hrdosť aj majestát. Ani ty nie si zo Zoo!
Pošli priateľovi[ 24.07.2006 ]
Bývalý vojak mal na stene v obývačke,vystavený kus pliešku. Počas vojny mu zachránil život, keď zachytil guľku nepriatela. Na pliešku boli jeho údaje, ktoré nosil na krku. Odrazul mal bezcenný plech cenu života. Nezabudni na to, keď zbadáš na stene kríž..
Pošli priateľovi[ 17.07.2006 ]
Videl si sa niekedy v krivom zrkadle? Veril si tomu obrazu? Nie, však? Smial si sa? Áno, však? Diabol ponúka takéto duchovné zrkadlo. Videl si sa? Áno, však? /Som nehodný, nik ma nemá rád, som k ničomu, neschopný.../ Smial si sa? Nie, však? CHYBA !!! :)))

Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalej Zobrazených 121-140 z [ 243 ] .

 

 

 

 

 

 

 

 NAŠI PARTNERI


 Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Varadero