Online: 1|   Celkom: 837961| Júl: 6824| Dnes: 220    Aktualizácia:  22.05.2013
 
Ak chces dostavať aktuálne info. e-mailom, pošli tvoju adresu.
Dnes je 20.07.2017 meniny má Iľja zajtra Daniel    
Modlitebná nástenka
Svedectvá a príbehy
Vaše inzeráty
Vaše oznamy
Zoznamka
Svedectvo
Kulturistika
Archív myšlienok
Linky
Download baner
Richard Čanaky
Kapela FBI
Manager

Archív myšlienok.
Pošli priateľovi[ 03.10.2005 ]
Aj tento týždeň Ježiš očakáva, že tvoje svetlo bude svietiť v tme a nie pod lavicou. Neboj sa posvietiť na miesta, kde je hriech. Tvoje svetlo je pre tých, ktorí chodia v tme a sú slepí. Nie je pre tvoj komfort, ale pre tvoju službu. Buď odvážnym...
Pošli priateľovi[ 26.09.2005 ]
Tento týždeň ži tak, aby si sa nemusel za seba hanbiť.Ži tak, akoby stále vedľa teba stál Ježiš. Pomôže ti to pri rozlišovaní, čo je správne a čo nie.Ale pozor! Hrozí, že ti bude chcieť občas "kecať" do života. Dobre si to premysli, kým ho pozveš :)))
Pošli priateľovi[ 19.09.2005 ]
Keď budeš len prísne hovoriť Božie slovo, ľudia budú mať rešpekt. No keď sa pri tom budeš aj usmievať a ľudia uvidia tvoju lásku, uveria tvojmu slovu a budú chcieť spoznať Toho o kom hovoríš. Nech sa všetko deje v láske... láska však nie je len úsmev...
Pošli priateľovi[ 12.09.2005 ]
Niekto sa modlil, aby ho Boh preniesol na druhú stranu rieky. Boh ho ale naučil plávať, aby vedel preplávať ešte širšie rieky a jazerá. Buď trpezlivý a citlivý. Boh ťa učí viac ako očakávaš. Ak prosíš, tak aj dôveruj a spolahni sa na Neho.
Pošli priateľovi[ 05.09.2005 ]
Ako je to s človekom, čo má bázeň pred Bohom? Ukáže mu cestu, ktorú si má vyvoliť! /Ž25,12/ Nie je to úžasné? Bázeň a úcta pred Bohom zaručí tvoje dobré rozhodnutia. Boh ukazuje cestu hriešnikom, nie spravodlivým. Tvoja pokora je prvý krok.Vykroč!
Pošli priateľovi[ 31.08.2005 ]
Poznáš štvrté Božie prikázanie? Boh hovorí, že ak ho budeš napĺňať, požehná dni tvojho života, aby trvali čo najdlhšie a bude ťa sprevádzať veľké požehnanie v tvojej práci. To stojí zato, aby si si ho znovu prečítal a ak je treba, napravil svoj postoj.
Pošli priateľovi[ 22.08.2005 ]
Káždý deň má svoje trápenie. Rieš to dnešné a nedaj sa zlákať zajtrajškom. Boh ti dal dostatok času, aby si to zvládol. Vyrieš čo môžeš a ostatné nechaj na Pána. A hlavne nezabudni, že Boh dokáže aj chyby obrátiť v tvoj prospech.
Pošli priateľovi[ 15.08.2005 ]
Videl si,ako tká pavúk sieť? Ak mu ju pretrhneš,bude pokračovať ďalej,až dokonca.Čo teba dokáže odradiť od práce pre Ježiša?Bojíš sa okolností?Vidíš svoju neschopnosť a radšej nechceš nič pokaziť?Boh vie, že dotrháš sieť.Pokračuj.Boh sa postará o detajly.
Pošli priateľovi[ 09.08.2005 ]
Nenechaj sa ničím oklamať, že konflikty vo vzťahoch sa vyriešia samé. Čo ty nevynesieš na svetlo, zostane v tme a bude pôsobiť ako rakovina vzťahu. Nerátaj s tým, že máš veľa času, lebo nevieme dňa ani hodiny...
Pošli priateľovi[ 02.08.2005 ]
Zvykol si si, že nepočuješ Boží hlas? Zdá sa ti to veľký komfort aby si ho počul? Už ťa unavuje hľadať príčinu "prečo" si hluchý a slepý? Sk 28,27...Lebo otupelo srdce tohoto ľudu...ušami nepočujú,očami nevidia.. Kde je tvoje srdce? Pred kým sa skláňaš?
Pošli priateľovi[ 25.07.2005 ]
Nové CD Vďaka Ježiš je v štýle vody, lebo voda je symbol života a Ducha sv. Je zadarmo a sme na nej závislí. Boh od nás očakáva, že privedieme smädných k jeho prameňu. "Ak je niekto smädný a verí vo mňa, nech príde ku mne a nech pije" Jn 7,37.
Pošli priateľovi[ 18.07.2005 ]
Máš problémy a čakáš, že príde nejaký človek a urobí zázrak? Sú veci, ktoré ti Boh musí povedať úplne sám. Je čas, kedy prichádza prorok a je čas, kedy chce Boh s tebou hovoriť osobne. Dnes je ten čas. Nepočúvaj len ľudí. Dnes chce s tebou hovoriť Boh!
Pošli priateľovi[ 11.07.2005 ]
V Londýne sa prejavilo zlo a ľudia majú strach. Sám si prečítaj Marekovo evanjelium 13 kap. 7. až 37. verš. Boh nás nikdy neopustí. Dôveruj mu v dobrých aj zlých časoch. Potrebujeme aj seba navzájom. Dnes viac ako inokedy, je potrebná jednota kresťanov.
Pošli priateľovi[ 04.07.2005 ]
Aj tvrdá zem môže byť zvlažená a plodná, len to dlhšie trvá. Nevzdávaj to. Tvoja námaha bude odmenená. Tvoje vzťahy, alebo práca, prinesú ovocie. Vydrž a zalievaj vyschnutú zem. Nie tvoja sila, ale Duch Boží dá vzrast tvojej vytrvalosti. Dôveruj...
Pošli priateľovi[ 27.06.2005 ]
Si hrdý nato, že máš osobný vzťah s Bohom? Je to úžasná vec, ale dbaj nato, aby si sa nestal "neosobným" k svojim blízkym. Niektorí kresťania, majú tak "osobný" vzťah s Bohom, že strácajú všetky ostatné vzťahy. Nezabudni, že Boh miluje aj tvojich blízkych
Pošli priateľovi[ 20.06.2005 ]
Slúžiť neznamená, byť uštvaným. Slúžiť neznamená, robiť obrovské projekty. Slúžiť neznamená, odcestovať na misije do Afriky. Uvedom si, že skôr ako služobník, si Božie dieťa. Voda, ktorá stojí, začne páchnuť. Nemusíš byť dravou riekou aby si žil.
Pošli priateľovi[ 13.06.2005 ]
Boj s hriechom, je ako chytanie tieňa. Nikdy nebudeš úspešný, pretože slnko ti svieti od chrbta. Otoč tvár k slnku a tieň bude nahánať teba. Jeho šanca na úspech sa rovná tvojej šanci poraziť hriech. Nezabudni, že s Bohom si víťaz a bez neho porazený.
Pošli priateľovi[ 06.06.2005 ]
Na tejto zemi si len docasne. Nikto nevie, kedy pride "poukaz-domov". Si zbaleny? Vies kam cestujes? Premyslaj o tom a zbav sa zbytocnej batoziny...
Pošli priateľovi[ 30.05.2005 ]
Trápi ťa, že sa iným darí viac ako tebe? Porovnávaš sa s inými a vidíš seba ako neschopnú bytosť? Zabúdaš, že si obrazom Boha. Boh do teba ukryl svoju podobu. Niečo, čo nemá nik na tejto planéte. Objav to. Je to prameň. Umožni iným aby sa občerstvili.
Pošli priateľovi[ 23.05.2005 ]
Napriek tomu, že Duch Boží sa zdá byť plachý ako holubica, je odolný proti chaosu, ktorý prežívaš. Plaší ho hriech a priťahuje pokánie. Je blízko keď volá úbožiak, no vzdialený pýche a nenávisti. Neváhaj ani okamih. Boh ťa dnes volá na svoju cestu.

Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 Ďalej Zobrazených 181-200 z [ 243 ] .

 

 

 

 

 

 

 

 NAŠI PARTNERI


 Spoločenstvo pri Dóme sv. Martina, Varadero